Co rozważniej będzie pozyskać na start: kuwetę, lub transporter dla kotka?

Kuweta dla kota

Kotki to stworzenia szczególnie domowe, które epizodycznie idą na zewnątrz. Dla porównania pieski wyprowadza się na spacery regularnie, zatem posiadają szansę samodzielnego wybiegania się, zaś dodatkowo załatwienia swoich potrzeb fizjologicznych. Domowe kotki niestety takiej możliwości nie posiadają, więc jakikolwiek solidny gospodarz powinien obiecać im komfort i dodatkowo prawidłowe akcesoria. Do wielu artykułów, które konieczne są dla kotka, przynależą między innymi miski, zabawki, posłanie tudzież bezsprzecznie kuweta. Ta ostatnia jest potrzebna dla zachowania świeżości w pomieszczeniu albo domu, oraz także, aby umożliwić mruczkowi należyty komfort. W mnogości towarów dedykowanych dla kota znajduje się też masa kuwet. Są różnego typu, wielkości i dodatkowo kształtu, jak także głębokość. Nic dziwnego więc, że posiadacze kotków bardzo często posiadają kłopot z doborem dobrej kuwety dla własnego ulubieńca.
podróż z kotem dzięki transporterowi dla kota zobacz

Jaka powinna być idealna kuweta?

W zależności od sklepu i liczby jego asortymentu możemy natrafić kuwety, które będą kwadratowe, opływowe, prostokątne, oraz też trójkątne. Ponadto kupując kuweta dla kota, potrafimy napotkać rozmaite warianty – wersje odkryte, z zamykanym wejściem, z drzwiczkami bądź bez. Niesłychanie łatwo pogubić się w ilości i rodzajach, zatem przed doborem kuwety należałoby zobaczyć materiały informacyjne. Stosowna kuweta na kota winna wyróżniać się właściwą głębokością, i przede wszystkim wielkością. Dla kota ma to duże znaczenie ze względu na to, że z natury są to wówczas wielce higieniczne zwierzęta, które wymagają posiadać zagwarantowane właściwe warunki do domowej higieny. Wbrew pozorom układ kuwety także ma znaczenie. Przede wszystkim musimy wziąć pod obserwację wiek kota i także jego możliwości. Aby też sobie zagwarantować komfort, potrzebujemy zastanowić się, gdzie w pomieszczeniu bądź budynku położymy kocią toaletę. Takie przemyślenia dopomogą w doborze optymalnego typu.

Najcharakterystyczniejsze błędy przy doborze kuwet

Do jednych z najpopularniejszych błędów przy doborze kociej toalety należy niedostosowanie do wielkości. Każdy pupil podczas załatwienia własnych codziennych spraw fizjologicznych pragnie miejsca. Z powodu zbyt krótkiej kuwety kot może prawdopodobnie odczuwać dyskomfort, co w rezultacie potrafi prowadzić do załatwiania własnych potrzeb poza określonym polem. Drugim z najcharakterystyczniejszych grzechów przy doborze kuwety stanowi jej forma. Niestety nie każdy kot potrafi i kocha korzystać a z kuwety z drzwiczkami albo z przykryciem. Aby zapobiec tego braku, należy przemyśleć, czy nasz pupil uwielbia zamknięte przestrzenie i czy czuję się w nich wygodnie. Dylematem są dodatkowo drzwiczki, ponieważ poniektóre koty niestety nie mogą ich obsługiwać. Głównie wtedy obiegają własną kuwetę a sprawy higieniczne składają na naszych dywanach lub chodniczkach łazienkowych. Zasadniczo typ kuwety nie ma konkretniejszego znaczenia, dla kotów liczy się ilość miejsca i głębokość. Kształt z powodzeniem możemy zakupić pod indywidualne potrzeby i miejsce. Kolejnym grzechem posiadaczy kota przy przygotowywaniu stanowiska higieny stanowi dobór słusznego żwirku. Powinien on spełniać oczekiwania kotów, nie powodować uszkodzenia łapek, oraz przede wszystkim absorbować smród oraz wilgoć. Dobór żwirku to wówczas jednak temat na indywidualny artykuł.

Co jest jeszcze znaczące przy kociej kuwety?

Każdy gospodarz kota winien myśleć, iż funkcjonuje powszechna zasada tycząca kociej toalety. Kuwety w apartamencie powinno być tyle ile jest kotków i dodatkowo jedna sztuka. Więc kotek bezapelacyjnie rozstrzyga, gdzie będzie załatwiał własne sprawy fizjologiczne, dlatego powinniśmy podarować mu swobodę wyboru, i w razie konieczności zmiany środowiska. Dodatkowo ostatnią wyjątkowo ważną kwestią stanowi regularne czyszczenie i dodatkowo mycie kociej kuwety. Kotek, który nie będzie miał zagwarantowanych owych kluczowych warunków do bycia w domku, z całą pewnością będzie składał nieczystości poza kuwetą. W skrajnych wypadkach ogłosi osobiste niespełnienie przez załatwianie spraw fizjologicznych na pościeli, dywanach bądź w butach.

CategoriesBez kategorii