Drapak dla kotka ochroni Twoje fotele przed uszkodzeniem

Drapak dla kotów – jaki kupić?
Koty mają pazury, które nie doglądane zaczynają przeszkadzać i przynosić ból. Zatem każdy z nich posiada naturalną potrzebę drapania dzięki której ostrzy sobie pazury i także przy możliwości zaznacza własny teren. Przy zadowalaniu tej czystej kociej potrzeby notorycznie odczuwają meble, które w oczach kota perfekcyjnie przydają się do tego przeznaczenia. Posiadacze kotów nierzadko nie rozumieją jak zachować własne fotele przed niszczycielskimi szponami domowych kotów próbują w jakikolwiek sposób je oduczać od drapania foteli lub nietypowymi sposobami oszczędzać własny dorobek. A rozwiązanie jest o wiele prostsze. Wystarczy zastanowić się nad zakupem drapaka dla kota. Na rynku zoologicznym jest sporo różnych modeli drapaków dla kotów. Jak więc kupić ów dobry?
kup koci drapak online https://www.krakvet.pl/wytrzymaly-drapak-dla-kota-c-152.html
Przede wszystkim należy dopasować drapak do mieszkania w którym mieszkamy. Jeśli posiadamy sporo miejsca na której umiemy dać kolejny przedmiot drapak dla kota w formie stojącej będzie najlepszym rozwiązaniem. Niniejszego wzorca drapak dla kota jest niesamowicie trwały, zaś owe znacznie rozbudowane (np. piętrowe spośród różnorakiego rodzaju budkami, leżankami, pobocznymi zabawkami itp.) będą, prócz osiągania własnej kluczowej funkcji, również doskonałym miejscem do zabaw dla twojego podopiecznego. Gdy posiadamy ograniczone mieszkanie lepszym rozwiązaniem będzie drapak dla kotów do powieszenia na ścianach bądź drzwiach. Taki drapak dla kota pochłania dosyć niewiele miejsca i wolno go dać np. na drzwiach, które pupil nagminnie drapał w ten sposób je broniąc.
Drapak dla kota musi być jednocześnie dopasowany do jego rozmiaru. Zakupienie mini drapaka dla wysokiego kota może prawdopodobnie spowodować, iż kot będzie go przewracał przy każdorazowej próbie skorzystania a tym samym się nim znudzi oraz powróci do niszczenia sprzętów. Wystarczy zatem poprawnie przystosować drapak dla kota do jego wielkości by mógł on spełniać swoje przeznaczenie.
Inną rzeczą na którą przystaje zwrócić uwagę kupując drapak dla kota stanowi produkt z jakiego został wyprodukowany. Najczęściej stworzony jest z sizalem więc włóknem agawy, a niektóre spośród owych bogatszych zamiast sizalu zawierają trawę morską. Dodatkowe szczegóły drapaków nierzadko przygotowane są z drewna lub wikliny, zaś pola dane do odpoczynku obite cienkim materiałem i dodatkowo napełnione gąbką. W bieżącym wyjątku wybór uwarunkowany jest od możliwości budżetowych kupującego.
Przed zakupem drapaka dla kota należy przemyśleć też którą rolę będzie robił. W przypadku jeśli ma zaledwie być do drapania to wystarczą najzwyklejsze drapaki pionowe albo leżące, tymczasem skoro ma pełnić dodatkowe czynności (takie jak pole do spania albo zabawy) rozważniej będzie kupić ich rozszerzone wersje.
Na rynku jest masa drapaków poświęconych dla nietypowych kociąt. Ich asortyment nie powinien dostarczać za dużo kłopotów zwłaszcza wówczas jeśli dobrze rozumiemy czego żądamy od nabytego drapaka. Jeśli zależy nam wyłącznie na ochronie foteli i dodatkowo nie posiadamy zbyt dużo miejsca wystarczy zwykły drapak stojący bądź poziomy. Jeżeli wymagamy aby drapak dla kota stanowił również miejscem do zabaw i wypoczynku a przy tymże wyglądał elegancko możemy rozglądnąć się za droższymi, szczególnie rozbudowanymi możliwościami. Niezależnie od tego który drapak dla kota zakupimy należy pamiętać, iż do któregokolwiek z nich kot najpierw musi się przyzwyczaić i dodatkowo przysposobić do czego jest.

CategoriesBez kategorii