Drapaki dla kota – który jest najpiękniejszy?

W jaki sposób wybrać drapak dla kota?
Decydując się na posiadanie kotka, potrzebujemy mieć świadomość, że drapanie to jego własny nawyk i podświadomy sposób na pozbycie się zamarłej, zużytej tkanki. Jeśli Twój kot posiada chęć do rysowania rozmaitych domowych powierzchni, takich jak drzwi i także fotele, rozwiązaniem może być dostosowany do jego potrzeb drapak.
Dane typy różnią się od siebie układem, wielkością i dodatkowo użytecznością, a wybór istnieje naprawdę ogromny. Nasz artykuł poradzi Ci, jakie są uniwersalne zasady dobierania tego typu wyposażeń oraz w jaki sposób dokonać odpowiedniego wyboru.

Przede wszystkim niezmienność.

Pupil ścierając pazurki wykorzystuje do tegoż dużą część własnej siły, a ciało zgina w głęboki łuk. Takie nastawienie wpływa, iż drapak dla kota potrzebuje być przede wszelkim bezpieczny, tak żeby nie zagroził swemu zwierzakowi. Świetnym rozwiązaniem są np. elementy osadzone do ściany, które akceptują ogromny wpływ i dodatkowo tworzą znakomitą ofertę, chociażby dla dorosłych kotów. Szukając drapak zbadaj, czy jest podparty na twardej podporze i czy strona dolna porządnie lgnie do gleby.
Dokonując przekroju przyjmij pod uwagę wymagania producenta, co do tego, dla jakiej wagi kotów adresowany jest określony przedmiot. Im wyższy jest nasz zwierzak, tymże silniejszy ciężar wywrze podczas wycierania pazurków, dlatego drapak dla kota powinien być wprost mocny.

Uzgodniona wysokość

Obojętnie od tegoż, albo kupisz drapak w sklepiku stacjonarnym, czy rezerwujesz go online, pamiętaj aby dopasować jego kształty do gabarytów Twojego pupila. Wysokość powinna być przystosowana do wysokości zwierzaka, właśnie by mógł on rozprostować łapki i wyciągnąć cielsko. Koty rasy dużej potrzebują indywidualnych, szerokich wyposażeń, które zadowolą ich potrzeby. Koci junior zadowoli się standardowym produktem; możemy też zakupić drapak, który będzie rósł wspólnie z nim.

Marka a wykorzystane środki

Jeśli drapak ma nam służyć dłuższy czas, musi być zbudowany spośród znakomitej jakości produktów. Idealnie sprawdzą się przedmioty zbite sizalem, który świetnie wytrzymuje styk z kocimi pazurami. Taki zestaw pokrycia pozwoli na to, iż na materiale nie będą się zbierać kępki wypadającej sierści, i czyszczenie nie będzie problemem.

Na rynku widocznych istnieje sporo różnych modeli drapaków w różnej formie. Owe najzwyklejsze to deska przewiązana wyjątkowym sznurkiem, nader kosztowne wykonane są natomiast z ekologicznej trawy morskiej. Są jeszcze drapaki, zrobione tak, iżby pełnić jednocześnie
funkcję łóżka i które obite są wytrzymałą, wszak przyjemną gąbką.
kup drapak dla swojego kotka sprawdź https://www.krakvet.pl/wytrzymaly-drapak-dla-kota-c-152.html

Drapak – miejsce rozrywek

Drapak dla kota potrafi być zarówno ładny, jak również praktyczny. Taki przedmiot potrafi być dekoracją mieszkania i także wyjątkowym terenem zabaw dla naszego pupila. Ogromnie poszerzone są tzw. kocie wieże, które pozwalają dopilnować pazurki, a są także legowiskiem i dodatkowo środowiskiem do zabaw. Takie podejście znakomicie sprawdzi się, gdy posiadasz kilka kotów, które mogą dzięki niemu korzystać z zabawki naraz, oraz nawet stosować drapak do wspólnych igraszek.
Ogromny dobór rozmiarów, kształtów i kolorów sprawia, że dowolny właściciel kotów zlokalizuje w sklepie zoologicznym coś, co zaspokoi jego oczekiwania i także uczyni radość kota.

CategoriesBez kategorii