Gdzie pozyskać mocno atrakcyjne zabawki dla kota?

Drapak dla kota – dlaczego jest konieczny?

Przypuszczalnie każdy przynajmniej raz dostrzegł kotka który napiętymi łapami drapie pewien przedmiot. W mieszkaniu wielokrotnie ofiarą pada kanapa, fotel, drewniany mebel, a choćby dywan. Reagujemy więc często, iż kot „ostrzy pazury”.

Drapanie jest jedną spośród naturalnych czynności, którą musi wykonywać każdy normalny kotek Natomiast nie chodzi tutaj wyjątkowo o zaostrzenie szponów, bo pazury każdy pupil ma niesłychanie ostre. Poduszeczki na łapach emitują zapach, którym kotek oznacza swoje terytorium. Zostawia też ślady pazurów na przedmiotach, również w charakterze zawiadomienia, iż to jego obszar. Gdy kot w ogóle nie zajmuje się drapaniem, jest to wówczas dla nas alarm, że coś go nęka Drapak dla kota postawiony w domu pozwala zachować przed zepsuciem nasze fotele.
kup teraz zabawki dla kotów w sklepie zoologicznym https://www.krakvet.pl/zabawki-dla-kotow-c-96.html

Drapaki dla pupila umożliwiają naszym pupilom komfort, są szczególnie niezbędne szczególnie pupilom przebywającym ciągle w pomieszczeniu.

Drapak dla kota przydaje się także do gimnastyki. Kotek prostuje mięśnie, a na wysoce rozszerzonych drapakach ma okazję do wysoce trudnych rozrywek. Odpowiednio jest jak najprędzej przyzwyczaić kociaka do drapaka, by ochronić przed podrapaniem fotele albo wersalkę.

Gdzie postawić drapak dla kota?

Najczęściej pupile drapią przedmioty w miejscu, gdzie regularnie bywają gospodarze, a ofiarą może paść leżanka w salonie. Koty ubóstwiają również oznaczać własne miejsce koło drzwi wejściowych, gdzie spodziewają się spotkać jakiekolwiek inne zwierzę, na przykład nieznajomego pupila.

Prawidłowo jest postawić drapak dla kota tam, gdzie zauważaliśmy naszego kota drapiącego. Drapaki dla kotów, nawet najładniejsze, postawione w fatalnym miejscu będą stały puste.
Jaki drapak dla kotka kupić?
W sprzedaży są dostępne rozmaite rodzaje drapaków dla kotków.

Drapak przybierać kształt dywana z sizalu, który jest niepodatny na uszkodzenia a może służyć kotu jako komfortowe miejsce do drzemki. Jest to zatem najtańsza propozycja, kosztuje kilkadziesiąt złotych. Powszechne są również drapaki dla kotów w postaci drewnianego słupa, postawionego na podkładce pionowo czy pochyło, oplecionego tkaniną. Takie drapaki można zakupić w cenach od stu złotych do nawet kilku tysięcy złotych, jeżeli są bardziej rozszerzone, wyszukane, zaopatrzone w siedziska, budki, hamaki, zabawki. Drapak dla kota może leżeć na posadzce czy być przytwierdzony do ściany, oraz nawet do sufitu.

Drapak winien być dostosowany do wielkości kota. Przeważnie drapaki dla kotów są w kilku różnych rozmiarach. W sprzedaży są zarówno dostępne drapaki dla kotów oraz dla hodowli, i dodatkowo drapaki waterproof, przeznaczone do stosowania na zewnątrz, do wolier lub na balkony.

Na rynku oferta drapaków dla kotów jest ogromnie obfita, mają one najróżnorodniejsze wymiary, mają różnorodne funkcje i akcesoria. Szukając drapak dla kota, kierujmy się po prostu prywatnym smakiem tudzież upodobaniami pupila. Jeżeli kot kocha więcej odpoczywać, zróbmy mu drapak – dywanik czy fotel, gdy jest żywy i lubi skakać, pewno ucieszy się z drapaka z huśtawką zawieszonego na suficie

CategoriesBez kategorii