Gdzie prawidłowo jest oraz czym się kierować przy zakupie obroży?

Obroża dla psa

Obroża dla psa staje się podstawowym tematem w przebiegu układania, szkolenia i także codziennej zabawy z pieskiem, czasem również pielęgnacji. Powinna być więc zaadaptowana do psiaka i do wysiłku.

Wybór optymalnej obroży dla psiaka

Psy o cięższej oraz dłuższej sierści, jak też pieski mocno dynamiczne, albo wybuchowe mogą wymagać obroży rodzaju kolczatka. Psiaki przyjemne i krótkowłose, mniejsze i miłe, starczy iż otrzymają porządną skórzaną, albo plecioną obrożę. Z pewnością nie pożądamy by obroża w pewien sposób przynosiła czworonogowi udrękę albo cierpienie.
Winna płynnie się zakładać, posiadać zdolność regulacji oraz także szybko dać się zsunąć, gdy tego chcemy. Tymczasem, na co dzień, gdy spacerujemy, obroża dla psa potrzebuje być efektywna. Nie może się nieoczekiwanie rozpiąć, gdy właśnie trzymamy psiaka krótko, gdyż niedaleko przechodzi poważny sąsiad kiler, czy pęknąć, jak piesek się szarpnie nagle ujrzawszy np kota. Obroża nie może także dać się zsunąć przez tegoż psa.
Gdy kroczymy w ciemności po lesie i istnieje możliwość, że nasz piesek się gdzieś zgubi, do obroży możemy doczepić światełko, czy komunikator akustyczny upraszczający namierzenie pozycji naszego pieska.
Czasami przyplącze się do naszego psa kłopotliwość w formie pchły. Są obroże zrażające owe szkodniki oraz w razie konieczności, potrafimy się w taką przeciwpchłową obrożę dla czworonoga zaopatrzyć. Jeśli chodzi o atuty estetyczne obroży, też warto i na nie zwrócić uwagę i także mieć specjalną radość z koloru, bądź wzoru, jakim będzie ona udekorowana.
najlepsze obroże dla psa zobacz na https://www.krakvet.pl/obroza-dla-psa-c-129.html

Telefon do gospodarza

Na obroży potrafimy umiejscowić dane przydatne do zlokalizowania czworonoga, w sytuacji jeśliby zwiał, albo się zgubił. Telefon do właściciela, imię psiaka i także może ukochana żywność mogą zachować naszego przyjaciela z opresji. Metalowe kółeczka na obroży do zamontowania na nich karabinku od smyczy, idealnie, jak nie będą zbyt duże, żeby zapobiec zawieszanie się na nich trawy, bądź gałęzi, kiedy wyjdziemy na spacer w miejsce zaniedbane gęstą roślinnością.

Omega, nie alfa

Pies jest zwierzęciem grupowym i także pożąda znać swoje położenie w stadzie. Nasz pies wie, kto jest guru jego stada. Za tą osobą podąża i dodatkowo jej się słucha. Istotnie my chcemy, by piesek znał dokładnie własne położenie w swym rodzinnym stadzie oraz by to było miejsce ostatnie – inaczej omega. Szalenie dokuczliwe jest przebywanie z pieskiem, który wykorzystuje miejsce alfa i dodatkowo króluje w naszym domu. Taka sprawa może prawdopodobnie być nie jedynie męcząca, jednakże także nieraz groźna nie tylko dla psa, lecz i także dla ludzi. Psiak o statusie przewodnika stada będzie sobie pozwalał na odbieganie od nas w każdym etapie i kierunku, na ujadanie na pozostałe czworonogi, albo ludzi, wskakiwanie na ludzi, ciągnięcie i także rwanie smyczy i ogrom tym identycznych postępowań. Ponadto – własny psiak wcale nie marzy o byciu alfa, jeżeli taka okoliczność ma miejsce, to wówczas jedynie stąd, iż sami ludzie nie osiągają pozy poważnego i pewnego siebie wodza.

Spokój i także dyscyplina

Jak więc zapewnić sobie i dodatkowo stworzeniu codzienny komfort. Tu oczywiście znaczną rolę odegra obroża dla czworonoga. Poprzez smycz i także obrożę umiemy wysyłać pieskowi polecenia i całą paletę komunikatów. Przede wszystkim zaś przesyłać mu naszą spokojną opiekę i dodatkowo gwarancję przewodnika stada. Odbierając spokój właściciela, piesek także jest spokojny, prosto się go układa i ćwiczy. Warto więc ciągnąć psiaka cyklicznie na spacer i dodatkowo cieszyć się wspólną dyscypliną. Smycz, obroża i także łagodna dyscyplina, to istotne czynniki prostych zabaw z psem.

CategoriesBez kategorii