Poznaj najaktualniejsze dodatki dla Twojego małego psa, które potrzebujesz mieć!

Sportowe szelki dla pieska

Z psem możemy ćwiczyć różne sporty: dogtrekking, bieganie, jazdę na rowerze albo hulajnodze. Nie potrzebuje to być od razu kompetentny sport, biegać bądź jeździć na rowerze możemy z czworonogiem rekreacyjnie. Do tego przydatne będą specjalistyczne, sportowe szelki dla psa. Takie szelki dla czworonoga zawierają w ofercie między innymi norweska firma Non-stop Dog Waer, amerykańska RUFFWEAR, również polski producent Sali. Specjalistyczne, sportowe szelki dla czworonoga zrobione są tak, żeby zagwarantować pieskowi komfort podczas treningu.
Do mniej męczących sportów wolno używać szelek dla czworonoga zaprzęgowych, ale lepiej jest stosować specjalne szelki poświęcone do latania z psem lub przejażdżki na rowerze.
legowisko dla psa zobacz

Firma Non-stop Dog Waer tworzy prócz profesjonalnych szelek zaprzęgowych, szelki dla psa Line, do uprawiania różnorakich sportów biegowych. Są to wówczas szelki świetnie przystosowane do budowy psa, dostarczają ochronę szyi i także pleców. Nie porywają się w czasie ruchu i nie powodują otarć. Szelki dla pieska Line mogą być wykorzystywane dodatkowo na co dzień, zwłaszcza do długich spacerów. Są to zatem szelki przydające się perfekcyjnie do dogtrekkingu.
Następne sportowe szelki dla psa to sportowo – turystyczne szelki Speed firmy Sali. Jest to zespolenie klasycznych szelek rodzaju guard i uprzęży zaprzęgowej. Takie szelki dla pieska także doskonale sprawdzają się w dogtrekkingu, chociaż można praktykować w nich amatorsko inne sporty. Szelki Speed można niewiarygodnie dobrze wpasować do rozmiarów czworonoga, mają dwa punkty regulacji. Szelki rozdzielają symetrycznie siłę, z którą piesek ciągnie, umożliwiając mu na wygodną i wydajną pracę tudzież wolność manewrów. Szelki dla psa Speed są wygodne oraz elastyczne, mają dwa miejsca przeznaczone do zapinania smyczy. Jedno, nieopodal obroży, jest do przypinania czworonoga na spacer, pozostałe do zaczepiania w czasie biegu, jazdy na rowerze lub długiej podróży.

Firma Sali tworzy także klasyczne szelki dla pieska „norweskie”, które też sprawdzają się przy uprawianiu amatorskich sportów z psem. Przeznaczone są dla piesków, które za szybko nie ciągną i właściwie reagują na komendy w ciągu biegu.
Szelki dla psiaka sportowe to zatem także Front Range marki RUFFWEAR. Są to zatem również uniwersalne szelki, wolno montować je pieskowi na regularne spacery, a jeszcze wykorzystywać przy wykonywaniu rekreacyjnie treningów z pieskiem. Szelki dla psa Front Range są nietrudne w regulacji i dodatkowo bezpieczne, ich właściwością jest zarówno natychmiastowe i łatwe zakładanie i dodatkowo ściąganie. Zawierają, tak jak szelki Speed, dwa punkty do zapinania smyczy. Szelki mają odblaski, co podnosi bezpieczeństwo podczas spacerów wieczorami, plus kieszonkę na identyfikator.
Gdy preferujemy uprawiać sport z psem musimy zakupić dla niego dobre, bezpieczne oraz dopasowane do jego rozmiaru sportowe szelki dla czworonoga.

CategoriesBez kategorii