Żwirek dla kotów silikonowy – czemuż warto go zakupić?

Żwirek dla kotka

Żwirek dla kota to wówczas niezastąpione wyposażenie kuwety. Są rozmaite modele żwirków dla kotów. Dowolny z nich przydaje się zarówno do kuwety odsłoniętej, jak i także krytej. Żwirek dla kota posiada taki feler, że nie wolno do końca powstrzymać jego rozrzucaniu blisko kuwety plus noszeniu po domu przez kotka.
dobry żwirek silikonowy sprawdź https://www.krakvet.pl/zwirki-silikonowe-dla-kotow-c-622.html

Który żwirek dla kotów?

Łatwo jest do kuwety wsypać po prostu zwykły piach. Natomiast na rynku są widoczne przeróżne żwirki dla kota, o wiele stosowniejsze w wykorzystaniu.
Żwirki niezbrylające ogromnie przypominają zwyczajny piasek. Są adekwatne dla pupilów, które częstokroć wychodzą na zewnątrz i lubią ryć w glebie. Takie koty muszą mieć w kuwecie cokolwiek znanego.

Wszak taki żwirek dla kotów niezmiernie niespodziewanie zaczyna odstraszająco pachnieć, ponieważ niestety nie ma szansy rozdzielenia żwirku ubrudzonego moczem od normalnego. Należy zmieniać całą zawartość kuwety co 3 – 4 dni.
Żwirek dla kotka zbrylający bentonitowy ma formę małych kamyczków. Im owe kamyczki są okazalsze, tymże żwirek mniej przenosi się po pomieszczeniu.

Tymczasem ten większy oraz grubszy jest mniej korzystny. Kiedy kotek odda mocz na taki żwirek, kształtuje się bryłka, którą można łatwo wyeliminować z kuwety bez konieczności wymiany całej zawartości. Takie żwirki dla kota mogą być bezzapachowe bądź zapachowe. Zestaw zapachów jest znaczny, na przykład brzoskwiniowy, leśny, lawendowy. Typowe, wspaniałe żwirki dla kota bentonitowe to wówczas: Super Benek Naturalny, Super Benek Compact plus Super Benek, Hilton Standard, Hilton Compact – żwirki zapachowe.
Żwirki dla kotka silikonowe zatrzymują mocznik, natomiast wodę odparowują. Z kuwety wolno wyjmować odchody na bieżąco, i wszystek żwirek podmieniać co około 3 tygodnie. Ten żwirek dla kotów jest wybitnie funkcjonalny.

Gdy go użytkujemy, kuwetę powinniśmy stawiać w przewiewnym polu, aby woda z moczu nieskomplikowanie wyparowała. Niezmiernie atrakcyjne żwirki silikonowe to wówczas Super Benek Cristal , Hilton Silikonowy.

Do zestawu mamy również drewniany żwirek dla kota. Jest on naturalny, biodegradowalny, można usuwać go do ubikacji. Taki żwirek bezbłędnie zobojętnia smrody i także nie kurzy się tak, jak żwirek dla kotów bentonitowy. Jego właściwością jest to, że najbardziej ze jakichkolwiek żwirków przenosi się po mieszkaniu. Na rynku widoczne są żwirki dla kota drewniane, które pod impulsem moczu rozpadają się. Są to wówczas na przykład Pigwa czy Super Pinio. Dzięki niniejszym żwirkom nie trzeba sprzątać po którymkolwiek oddaniu moczu przez kota.

Absorbery aromatu i dodatkowo neutralizatory

W sprzedaży są widoczne wyjątkowe absorbery zapachu i także neutralizatory, jakie wolno instalować w znikomej wielkości do żwirku dla kota. Neutralizatory tymże różnią się od pochłaniaczy, że zawierają nadto zalety sterylizujące.

CategoriesBez kategorii